Friday, April 4, 2008

Kuidas arendab Eestit teaduskonverents Koreas?

Nagu ma ka juba varem kirjutanud ja öelnud olen, on konverentside külastamine oluline viis uute teadmiste ja värskeima teadusteabe impordiks. See on vajalik, kuna meil endal ju pole kõikvõimalike alade uurimis- ja arenduskeskuseid. Niisiis tuleb olla kursis sellega, mis maailmas pragu tehakse ja kuhu suunas liigutakse ning püüda seda ära kasutada kodumaa huvides. Mõeldud-öeldud - käidud.

Niisiis toimus Koreas Jeju saarel IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) rahvusvaheline konverents "Power-Line Communication and its Apllication 2008". Põhimõtteliselt tähendab see elektrivõrgu kasutamist andmeside edastuseks. Näiteks jõuab internet või telepilt kasutajani mööda elektrijuhtmeid, mitte spetsiaalselt veetud kaableidpidi. Konverents toimus juba 12-ndat korda ning on maailmas ainus seda teemat käsitlev konverents.

Eestit oli esindama palutud Mõistlik Maamuna tegevjuht ja visionär Rando Pikner, mina, kes ma pidin enda peale võtma ka kogu Baltikumi ja Skandinaavia esindamise. Osavõtjaid oli saabunud kõikjalt üle maamuna. Konverents toimus kolm pikka päeva, mille käigus esitleti uusimaid uurimisteemasid, tehtud ja käimasolevaid reaalse väljundiga projekte ning tutvustati ka arengusuundasid. Esimesed kaks päeva olid rohkem teoreetilise vaatenurgaga, viimasel päeval aga tutvustati rohkem reaalseid lahendusi ja kohe-kohe käimaminevaid arendusprojekte.

Mis seal salata, nii nagu ka arvatud, oli konverents hea inspiratsiooni allikas ning mis väga oluline, sai loodud kontakte PLC ala inimestega üle maamuna. Nagu ka juba varem kogetud, tulevad parimad kontaktid mitteformaalse isikliku suhtlemise tulemusena õhtusöögilauas või ööklubis lõbusalt aega veetes. See ongi just nimelt see, mis jääb puudu raamatute, interneti ja ajakirjade kaudu teadusteabe otsimisel. Teades, et inimkontaktid on hindamatud, olengi mina seda meelt, et erinevate alade tippkonverentse tuleks külastada pidevalt. Selleks peaks olema spetsiaalne riiklik fond, mis rahastab sõite ja osavõttu.

Siit palve riiklikele organitele – laske Eestil saada teadmistepõhiseks riigiks, koolitades huvitunud üliõpilasi konverentsidel osalemisega. Hindamatud kontaktid muu maailmaga tõstavad oluliselt tõenäosust, et me leiame SELLE ala, millega tuua riiki raha ja edendada meid veel rohkem heaoluühiskonnaks.


PS. Ja ärge nimetage teadusturismi negatiivse tooniga!!!

No comments: